Jak prodávat na internetu? – Tip 1

Nemažte stránky z vašeho webu, aktualizujte jejich obsah.

Nejčastější chybou provozovatelů internetových obchodů je, že vše moc komplikují. To je vlastnost, která pramení právě z toho, že nevědí jak internet funguje.

Co mají vyhledávače rádi?

  1. Kvalitní, originální obsah
  2. Zpětné odkazy na danou stránku z kvalitních webů
  3. Stránku s historií

Základní pravidlo. Nemažte stránky z vašeho webu, aktualizujte jejich obsah.

Kvalitní a hlavně originální obsah je alfou a omegou všeho. Pokud budete mít kvalitní obsah budou na Vás s velkou pravděpodobností lidé odkazovat a budou tuto stránku sdílet na sociálních sítích.

V tomto okamžiku se zamysleme.

Uveďme si příklad pro internetový obchod.

Budeme prodávat televizi JVC LT-50HW45U, jak bude ve většině případů vypadat URL adresa tohoto produktu? Protože se ve většině případů URL adresy generují podle názvu tak bude vypadat asi nějak takhle JVC-LT-50HW45U.html a protože čím měně práce s plněním obchodu máme tím lépe tak to tak necháme.

Co se stane se stránkou, když tento produkt vyprodáte?

V tom lepším případě ji v internetovém obchodě necháte a dáte ji status vyprodáno v tom horším ji smažete a veškerá hodnota co stránka měla, všechny zpětné odkazy co získala jsou ztraceny.

Vaše práce sice měla v prvním kole užitek v podobě prodeje, ale z dlouhodobého hlediska se takováto stránka stala “mrtvou stránkou” a její další využití je k ničemu.

 

Nebo máte webovou prezentaci.

Nabízíte ubytování na Silvestra 2012 a co Vaše URL? ubytovania-na-silvestra-2012.html?

A co příští rok? ubytovania-na-silvestra-2013.html?

A tak začínáme pořád od začátku. Nebylo by lepší si dát tu práci a vytvořit URL adresu, která bude neměnná a budete jen aktualizovat její obsah a její hodnota stále poroste?

Rozhodně pro Vás bude hodnotnější stránka s URL ubytovani-na-silvestra.html a budete jen měnit titulek stránky na Ubytování na Silvestra 2012 a aktualizovat obsah. Než stránka ubytovania-na-silvestra-2012.html, kterou po silvestru smažete (změníte URL na -2013.html) což vyjde na stejno.

V případě internetového obchodu získáte, alespoň obsahovou hodnotu stránky pro tak zvaný long tail (dlouhý ocas), ale hodnota stránky, už dál neporoste protože obsah zůstane stejný a na starý model nebo vyprodané zboží moc nových lidí odkazovat nebude.

Proto bych doporučoval se nad tak důležitém “parametrem” jako je URL adresa zamyslet a vymyslet si vlastní systém.

Pro představu místo JVC-LT-50HW45U.html použijte třeba

01-LED-televize-JVC.html s titulkem LED televize – JVC LT-50HW45U

Pokud dojde k vyprodání tohoto modelu tak tuto stránku jen zaktualizujete a veškerá získaná hodnota stránky Vám zůstane a stránka pro nový model, už začíná na stránce s hodnotou.

Starý obsah můžete přesunou do nějakého “archivu”, aby jste nepřišli o Váš kvalitní obsah přes který k Vám můžou přijít nový klienti, kteří sice hledali třeba něco jiného, ale ve vašem internetovém obchodu je něco zaujme.

Tak tohle byl můj první TIP k úspěšnému prodeji na internetu.