Jak prodávat na internetu? – Tip 3

Řekněte si o emailový kontakt a komunikujte

Asi nejjednodušším způsobem jak rozhýbat váš obchod je komunikace se zákazníkem přes email. Nemyslím tím, rozesílat SPAM nebo někde kupovat databáze emailů, ale podstivě a dlouhodobě budovat databázi emailových kontaktů. Jedná se o nejlevnější způsob propagace vašeho projektu a zároveň tím prohlubujete důvěru a vztah mezi vámi a vaším potenciálním zákazníkem.

Vytvořte kvalitní a hodnotný obsah a vyměňte ho za kontakt.

Velice často firmy se svým zákazníkem komunikují jen když mu posílají nabídku nebo fakturu a uznejte, že tímto si ideální vztah s vaším zákazníkem nevybudujete. Když už máte kontakt tak ho využijte.

Nezapomínejte na to, že obchod je o vztahu, o vztahu prodejce a zákazníka. Zákazník Vám musí důvěřovat.

Jak budovat databázi emailů

Na každé webové prezentaci nebo internetovém obchodu by neměl chybět formulář pro sběr emailů a nejen to, měl by být výrazný na viditelném místě a ještě ideálnější je něco za tento kontakt nabídnout. Nějaký dárek, ebook, slevu něco, aby měl váš budoucí zákazník motivaci Vám kontakt na sebe zanechat.

Další možností je vytvořit mikrostránku na které rozeberete do detailu nějaký problém nebo na ni budete radit co a jak udělat. Nejenom, že získáte kvalitní odkaz na váš web nebo internetový obchod, ale takovéto stránky jsou nejideálnější pro sběr emailových kontaktů. Soustřeďte se na kvalitní obsah, který zaujme a přiláká pozornost. Pokud někomu pomůžete s jeho problémem nebo mu poradíte uvidíte, že vám svůj kontakt rád zanechá.

Vytvořte hodnotný obsah a ten poskytněte vašemu kontaktu zdarma.

Tip na závěr tohoto dílu

Nezapomeňte na zákonnou povinnost.

  1. umístit do patičky emailu odkaz na automatické odhlášení
  2. vložit do emailu informaci, že se jedná o obchodní sdělení